Kontaktuppgifter

toimisto@kumeko.fi | FO-nummer 2481001–6

Skogsavdelningen

Jesse Kuuminainen

  • Leveranshandel
  • Inköp av virke, skogsbruk,
  • Luvia, Nakkila, Björneborg, Ulvsby

Essi Lehti

  • ledning av skogsavdelningen

Heli Numminen

  • Östra teamets arbete för drivning och logistik av rundvirke

Alina Aaltonen

  • hyggesrester
  • helträd och stubbar
  • flisning på plats

Aki Kanerva

  • leveranser till kraftverk

Skogsexperter

Alla
  • Alla
  • Pirkanmaa
  • Etelä-Pohjanmaa
  • Satakunta
  • Kanta-Häme
  • Varsinais-Suomi
  • Pohjanmaa
Bennet Pellfolk
skogsexpert
050 542 3586 bennet.pellfolk@kumeko.fi
Etelä-Pohjanmaa, Kristiinankaupunki, Närpiö, Pjelax, Pohjanmaa, Teuva
Carl Marttinen
skogsexpert
050 472 8426 carl.marttinen@kumeko.fi
Eura, Eurajoki, Harjavalta, Kokemäki, Laitila, Loimaa, Pyhäranta, Rauma, Säkylä, Satakunta, Varsinais-Suomi
Eemeli Taipale
skogsexpert
050 357 3837 eemeli.taipale@kumeko.fi
Juupajoki, Kangasala, Orivesi, Pälkäne, Pirkanmaa
Jesse Kuuminainen
skogschef
040 752 2878 jesse.kuuminainen@kumeko.fi
Luvia, Nakkila, Pori, Satakunta, Ulvila
Risto Potila
skogsexpert
050 329 9622 risto.potila@kumeko.fi
Hämeenkyrö, Ikaalinen, Kiikoinen, Lavia, Pirkanmaa, Satakunta
Roope Lohikoski
skogsexpert
050 475 1903 roope.lohikoski@kumeko.fi
Kihniö, Parkano, Pirkanmaa, Tampere, Ylöjärvi
Saku Hyriäinen
skogsexpert
050 324 0114 saku.hyriainen@kumeko.fi
Akaa, Forssa, Hämeenlinna, Hattula, Huittinen, Humppila, Jokioinen, Kanta-Häme, Lempäälä, Nokia, Pirkanmaa, Pirkkala, Punkalaidun, Sastamala, Satakunta, Urjala, Valkeakoski, Vesilahti, Ypäjä
Tapio Heikintalo
skogsexpert
050 357 4570 tapio.heikintalo@kumeko.fi
Etelä-Pohjanmaa, Honkajoki, Isojoki, Jämijärvi, Kankaanpää, Karijoki, Karvia, Kauhajoki, Pomarkku, Satakunta, Siikainen
Tapio Isotalo
skogsexpert
050 304 1796 tapio.isotalo@kumeko.fi
Merikarvia, Satakunta
Ville Haavisto
skogsexpert
050 325 6574 ville.haavisto@kumeko.fi
Mänttä-Vilppula, Pirkanmaa, Ruovesi, Virrat

Byrå

Mikko-Joonas Kuuminainen

Mervi Mäkipää

  • försäljnings- och inköpsreskontra
  • personalärenden

Sanna Lehtinen

  • miljöfrågor

Emmi Virtanen

  • marknadsföring och kommunikation
  • sponsringssamarbeten

Eerika Mirtola

Marknadsföring och kommunikation

Sponsringssamarbeten

Öppettider

Kontor, Björneborg

Karjarannantie 33
28100 Björneborg
mån.–fre. 8:00–16:00

Kontor, Ylöjärvi            

Kumitie 2 C
33470 Ylöjärvi
mån.–fre. 8:00-16:00

Fakturering

EDI-kod 003724810016

Operatör Maventa

Förmedlarkod   003721291126

Fakturor via e-post: invoice-24810016@kollektor.fi

Pappersfakturor

KUMEKO Group Oy
24810016
PB 100
80020 Kollektor Scan

Vänligen observera att vi endast tar emot leverantörsfakturor som är adresserade till oss till vår faktureringsadress. Brev och betalningspåminnelser kan skickas till vår besöksadress till kontoret i Björneborg.

Vi vill främja e-fakturering och hoppas att fakturor till oss skickas som e-fakturor i den mån som det är möjligt.